Районният съд във Враца остави без уважение иска на прокуратурата да бъде отстранен от длъжност директорът на МБАЛ „Христо Ботев” Орлин Цветков.
Мотивите на прокуратурата за поисканото отстраняване от поста е, че Цветков може да попречи на разследването по случая с длъжностното престъпление, в което е обвинен заедно с предишния управител Светозар Луканов и д-р Румен Цветков.
Тримата са обвинени за това, че са съставяли документи с невярно съдържание и са изплатили над 32 000 лева на лекар, който изобщо не е работил във врачанската болница, а само се е водил там по документи.
Адвокатът на Орлин Цветков Светла Генова и съдът бяха единодушни, че към момента няма данни Цветков да възпрепятства събирането на доказателства и изясняването на фактическата страна на обстоятелствата, съобщава Dariknews.bg.
Днес стана ясно, че на 12 февруари Орлин Цветков е подал оставка от заемания от него пост пред министъра на здравеопазването. Оставката е с едномесечно предизвестие.
А надзора на касата не е ли за затвора като всяка година разрешава сключване на договори на десетки болници без определени специалисти. Директора да сезира прокуратурата за това
"......А надзора на касата не е ли за затвора като всяка година разрешава сключване на договори на десетки болници без определени специалисти....." Не без определени, а с по-малко от определените от стандартите специалисти, които работят и заради фиктивно назначените!!! В противен случай би трябвало да бъдат закрити съответните отделения и цели болници, а обслужваните от тях пациенти да пътуват, понякога десетки километри, до най-близкото здравно заведение отговарящо на глупаво измислените стандарти. Впрочем всички стандарти, пълни с недомислици, паднаха в съда. Това оневинява ръководителите на здравни заведения и превръща във високо морален акт фиктивните назначения, като начин да бъдат спасени отделения и болници, да бъде осигурена работа на съответния медицински персонал и, най-важното, прилежащото население да не бъде лишено от удобно медицинско обслужване. "Гост" най-вероятно е разглезен софиянец с десетки здравни заведения под носа му, а ние в провинцията наистина трябва да пътуваме десетки километри до най-близката болница, до София и стотици километри, което е и време и пари.Тогава за какъв "равен достъп до медицинско обслужване" говорим? Плащаме здравни осигуровки колкото и софиянци, и след като ни закрият болниците би трябвало НЗОК да ни заплаща пътни, дневни и други разходи, когато се наложи да ходим до най-близката болница отговаряща на измислените им изисквания.
Ами сега. Тъпите изисквания ще разкажат играта на здравеопазването. Сега като закрият отделението ко шъ правите бе. Бил дал да ама е вкарал в болницата стократно повече. Операциите не се правят с дипломи щом са станали значи може и без Шуменския лекар ама не. Кухи министерски глави