Петък, 14 Март 2025
08
февр
 

Пепа Владимирова с шанс да оглави белодробната болница в Роман

Четвъртък, 08 Февруари 2024 | 10:16:33


Пепа Атанасова Владимирова е кандидатът за управител на Специализираната болница за продължително лечение на белодробни болести в Роман с шанс да оглави лечебното заведение. Това става ясно от междинните резултати от конкурса, публикувани на уебстраниц

Пепа Атанасова Владимирова е кандидатът за управител на Специализираната болница за продължително лечение на белодробни болести в Роман с шанс да оглави лечебното заведение. Това става ясно от междинните резултати от конкурса, публикувани на уебстраницата на Министерството на здравеопазването.

Владимирова е и единственият кандидат за позицията, подал документи за участие в конкурса. След успешното си преминаване през два от трите му етапа, тя трябва да преодолее само последния – събеседване с комисия, за да застане начело на специализираното лечебно заведение.

Припомняме, конкурсът за управител на белодробната болница в гр. Роман бе обявен от МЗ на 12 януари, заедно с конкурсите за ръководство на още пет специализирани болници. Вчера излязоха междинните резултати за още една от тях – детската белодробна болница в Трявна. И в този конкурс за управител участие е взел само един кандидат, успешно достигнал до последния му етап – Георги Илиев. Очакват се междинните резултати от конкурсите в останалите четири специализирани лечебни заведения – Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация по вътрешни болести – Мездра, белодробната болница в Троян, белодробната болница във Велинград, както и тази в с. Искрец.



Още по темата

Коментари по темата

Правила на форума за коментари
6#x2


Всичко за коронавируса
Още новини
Цените на клиничните пътеки няма да бъдат намалявани
13.03.2025 17:17:06 Надежда Ненова

Цените на клиничните пътеки няма да бъдат намалявани

Бюджетната комисия гласува да отпадне текстът от бюджета на НЗОК за 2025 г., с който се предвижда ...

Д-р Клуге: Морбили се завръща, това е сигнал, че трябва да се събудим
13.03.2025 17:12:30

Д-р Клуге: Морбили се завръща, това е сигнал, че трябва да се събудим

„Морбили се завръща и това е сигнал, че трябва да се събудим. Без високи нива на ваксиниран ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...