Китайските ваксини не дават много висока степен на защита. Това призна директорът на китайските Центрове за контрол и превенция на заболяванията Гао Фу, цитиран от френски медии. Поради тази причина китайското правителство ще обмисли смесването на няколко вида ваксини, за да увеличи ефикасността им.
Това признание е първото по рода си, тъй като китайските власти продължават да хвалят резултатите, получени с разработваните от тях продукти, отбелязва Capital.fr.
Разработваните от Китай ваксини Sinovac и Sinopharm се прилагат в няколко десетки страни, измежду които Мексико, Индонезия, Бразилия, Унгария, Турция и други.
Според бразилско проучване обаче ефективността на Sinovac е само 50,4%, което е далеч под 97% ефикасност например на ваксината Pfizer/BioNTech.
В същото време Индонезия обяви, че е доволна от ефективността на коронавирусната ваксина Sinovac, която използва за имунизация на населението си. Говорител на националната програма за ваксинация срещу COVID-19 в Индонезия заяви, цитиран от АП, че според установеното от Световната здравна организация китайските ваксини отговарят на изискванията за над 50% ефективност. Клиничните изпитвания за ваксината Sinovac в Индонезия показват, че тя е 65% ефективна.
Междувременно Китай съобщи за девет нови случая на COVID-19 на 12 април, в сравнение с 16 случая ден по-рано. Броят на новите безсимптомни случаи, които Китай не класифицира като потвърдени, нарасна до 18 в сравнение с 12 през предходния ден. Общият брой на потвърдените случаи на COVID-19 в Китай възлиза на 90 435, докато броят на жертвите на инфекцията остава непроменен и е 4636.
Важното е, че са евтини, пък и ефективност от 50.4% си е над 50%.
Разбира се ,животът на сръбските комунисти е евтин. 50% ще си платят с живота. Кво толкова
Сърбите : Хвала друже Си ! ахахаххахаха .