Четвъртък, 13 Март 2025
11
юни
 

Един кандидат за управител на „СБР – НК“ София достига до финал

Вторник, 11 Юни 2024 | 11:12:49


Един е кандидатът за управител на „Специализирани болници за рехабилитация - Национален комплекс“ ЕАД, гр. София, достигнал до трети етап от конкурса на Министерството на здравеопазването. Това е Плумелина Мичева, която и в момента е в ръко

Един е кандидатът за управител на „Специализирани болници за рехабилитация - Национален комплекс“ ЕАД, гр. София, достигнал до трети етап от конкурса на Министерството на здравеопазването. Това е Плумелина Мичева, която и в момента е в ръководството на лечебното заведение.

За позицията са подали документи още двама кандидати – Тодор Райчев и Димитър Димитров. И двамата обаче не са достигнали до втория етап.

Мичева от своя страна е преминала успешно през първите два кръга на конкурса – проверка на документите за съответствие с изискванията и представяне на концепция за управление на лечебното заведение и приноса на кандидата към него. При успешно преминаване и през третия етап – събеседване с комисия, Мичева ще управлява „СБР – НК“ – София за още един тригодишен мандат.

За представител на държавата в ръководството на болницата пък кандидатите са двама – Мартин Арсов и д-р Владислав Генов, който също и в момента е в ръководството на болницата. И двамата са достигнали до третия етап от конкурса. Кой ще е представителят на държавата в Съвета на директорите на лечебното заведение ще стане ясно след събеседването с комисия.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
GbTF


Всичко за коронавируса
Още новини
Цените на клиничните пътеки няма да бъдат намалявани
13.03.2025 17:17:06 Надежда Ненова

Цените на клиничните пътеки няма да бъдат намалявани

Бюджетната комисия гласува да отпадне текстът от бюджета на НЗОК за 2025 г., с който се предвижда ...

Д-р Клуге: Морбили се завръща, това е сигнал, че трябва да се събудим
13.03.2025 17:12:30

Д-р Клуге: Морбили се завръща, това е сигнал, че трябва да се събудим

„Морбили се завръща и това е сигнал, че трябва да се събудим. Без високи нива на ваксиниран ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...