Не се предвижда затягане на мерките. Към настоящия момент ще останат тези мерки, които са в момента. Това каза здравният министър проф. Костадин Ангелов пред медиите след откриването на новия бипланов ангиограф в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ по повод удължаването на извънредната епидемична обстановка в страната до 30 ноември.
„Ние се намираме в състояние на битка с невидим враг, която се печели само с единение. Тя не се печели с управляващи и опозиция. За мен е изключително странно, когато говорим за ограничителни мерки, около които всички трябва да сме обединени, като носенето на маски на закрито, да се поставя под съмнение дали Народното събрание е обществено място или не е. Аз продължавам да вярвам, че в „левицата“ има здравомислещи лекари. Смятам, че те биха могли да дадат правилните съвети на своите колеги в парламента. Ако искаме да спечелим тази битка, не трябва да се делим“, каза министърът в отговор на въпрос относно отказа на някои от депутатите да носят маски в сградата на парламента.
„Всеки разумен човек, който влиза в затворено пространство, който е отговорен към себе си и близките си, няма нужда да търси наличието или отсъствието на заповед. Носейки глава на раменете си, решението, което трябва да вземе, е да си сложи маската. Санкциите са нещо, което понякога работи, а понякога - не. На депутатите колкото и санкции да им налагаме, ако се делим на управляващи и опозиция, ефект няма да има“, допълни проф. Ангелов.
Общинските съветници на Хасково утвърдиха решение на днешното си заседание за откриване на процед ...
Специалисти от Военномедицинска академия (ВМА) демонстрираха пред колеги от Хърватия иновативни т ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Този път министърът е много точен и прав! А коментарът на колегата от Русе по-долу го отдавам на... той си знае.
В кое е точен министърът? Че остави Александровска болница в дългове, че говореше за трупове и чували на светли български празници! Независимо дали колегата е от Русе или от Хасково от Пловдив или от където и да сме, много хора сме против министъра и смятаме, че е вреден и дребен кариерист. Но явно ти си от неговите фенове, е защитавай си го!
Кътев, тая злоба ще те погуби. По-кротко, бе човек.
Каква злоба бе човек? На истината викаш злоба? Явно си фен на ботоксовия идиот, който е здравен министър, явно имате някакво вземане и даване :) да не би да си лягате заедно :) ?
Ангелов ти си един прост гробар! Оставка!