На 15 юни изтича извънредната епидемична обстановка и падат всички мерки с изключение на социалните. Това заяви премиерът Бойко Борисов в началото на днешното правителственото заседание.
Той се обърна към министъра на здравеопазването с нареждане да прецизира текстовете, които регламентират носенето на маски на закрито.
„Виж недомислието в заповедта как ни се отрази и на нас, защото не искате да почетете малко и да направите каквото трябва. Сега, ако ни донесат по една чиния с ядене, може да сте без маски. Това пише в заповедта. Ако сме в ресторант може да сте без маски, а сега трябва да сте с маски. Колко пъти помолих да го изчетете ред по ред и да си представите как изглежда това? И те моля след заседанието, братко мой, да отидеш и да поправиш това недомислие“, каза Борисов.
Борисов допълни, че в Министърски съвет имали късмет да им е на разположение и да поправя всеки проблем веднага, но хората, които не били около него, се чудели какво да правят.
Още до края на година е възможно България да разполага със 692 млн. евро от заделените от Европейската комисия средства за справяне с икономическите последици от Covid-19, каза вицепремиерът Томислав Дончев.
Той поясни, че през юни и за юли трябва да бъдат изработени адекватни механизми за схеми за безвъзмездно финансиране. „Ако това финансиране е налично есента или в най-лошия случай късната есен, ние да можем веднага да го доставим на пазара до всички ползватели - фирми, публични институции, здравеопазване, болнични заведения. Това ще бъде един от акцентите, както и бенифициентите на всякакъв тип социални политики“, уточни Дончев.
Д-р Десислава Банкова е завършила медицина м МУ - Плевен. Има признати специалоности по в ...
В Лион отвори врати Академията на СЗО, съобщи пресслужбата на организацията. Като предоставя ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Карантина остава! Е голямо падане на мерки ще настане!
Тиква, ти кога ще ни отървеш от тъпотиите си
Гост 31.05.2020 20:40:40 Според Корнелия Нинова у нас скоро ще се осъзнае, че не може болниците да са търговски дружества и затова те трябва да са държавен приоритет. Гост 31.05.2020 19:27:58 "А всички, които търсят под вола теле и казват, че държавата иззема бизнеси, ще попитам означава ли това, че държавата няма право да има и държавни болници? Ако не бяха те, България как щеше да се справи с коронавируса?”, запита Валери Симеонов по Нова телевизия. Гост 01.06.2020 15:27:09 стар доктор 30.05.2020 12:01:41 Принципите на либералния пазар са крайно противопоказни за прилагане в някои основни сфери на обществения живот като образованието, здравеопазването и спорта. Сега имаме частни училища, частни болници и спортни клубове които са "търговски дружества". Понастоящем много от създателите на Търговския закон /вкл. проф. Огнян Герджиков/ разбират тази грешка и считат че в тези сектори трябва да има повече държава. Съгласен 30.05.2020 04:37:17 Трябва да се преоцени досегашната стратегия на държавата в сектора здравеопазване. Време е за това да се застъпи за по-силна роля на държавта за разрешаване на евентуална нова втора пандемична вълна Гост 30.05.2020 04:27:34 В България от близо две десетилетия се разработва една незавидна система на здравни грижи и здравеопазване. Това започна с учредяването на НЗОК и с въвеждането на регистрацията на болничните здравни заведения по търговския закон. Постепенно се стигна до възможност на частните търговски дружества да инвестират в сектори, които носят повече приходи при опериране с публични средства от здравно-осигурителния фонд. Това доведе до рязкото намаляване на броя на реално обслужваните легла в другите обществени или публични болници. Така страната се изправи неподготвена да посрещне каквато и да било епидемична криза, поради намаление и броят на леглата в отделенията за инфекциозни болести. Наред с това се стигна и до драстично по-малък брой лекари, които да специализират било в сферата на инфекциозните болести или било в сферата на епидемиологията като здравни експерти в РЗИ към МЗ.ч
Червените куpви може да имат държавни болници , но никога вече държавни лекари. Не и докато вие милиционерите от ГЕРБ и БСП не сложите пак минни полета на границата и фуражки стрелящи по бягащите . А лекари рпринудени да се регистрират като еднолични търговци беше подлата идея на едни други червени боклуци боядисни като сини -ДСБ с другаря Костов. Колко дружно и типично явни и латентни комуняги се опитаха пак да смачкат интелигенцията
Пожелавам ти да те преглежда държавен лекар в държавна болница. Да нямаш избор.
Tая куха лейка няма да има честта да го преглежда никакъв лекар съвсем скоро, освен някой пъпчив червенкръстки активист на ГЕРБ следващите години.
не бяха ли безсмислени при клинично-здрави хора?
Охаааа пералнята на 392 милиона евро нека започне СЕГА. А да видим какво изобщо ще достигне до здравни заведения. И какво да близките с мутрите бизнеси ятаци. Прокурорския Каскет дали си води записки вече ? Щото ще имат много работа с крадливите мутрокомунисти техните господари инсталатори