Очаква се в скоро време да излязат резултати от проучване, което трябва да даде отговор на въпроса дали моноклонолнато антитяло sarilumab – интерлевкин-6-нхибитор, прилаган за лечение на тежки случаи на ревматоиден артрит, има ефект и при коронавирусна инфекция, съобщи Агенция Ройтерс.
„Можем да сме наясно с отговора от една до две седмици, най-много един месец“, е заявил Джордж Янкопулос, един от съоснователите на американската биотехнологична компания Regeneron във видеоинтервю за агенцията, което ще бъде включено в традиционната фармацевтичната конференция Reuters Events следващата седмица.
Моноклоналното антитяло се произвежда под търговското наименование Kevzara и според изследователите може да се очаква, че като представител на групата на инхибиторите на интерлевкин-6, е вероятно да повлияе свръхреакцията към вируса от страна на имунната система на организма, известна като цитокинова буря. Експертите са на мнение, че може да се предположи благоприятен ефект на лекарството върху тежкия респираторен дистрес синдром, наблюдаван при COVID-19.
Ако лекарството се окаже ефективно, снабдяването няма да е проблем, е коментирал Джордж Янкопулосл. Той е подчертал, че в момента има на разположение милиони дози, налице е и капацитет за производство на много повече при необходимост.
Окончателно приемане на промени в Механизма, гарантиращ предвидимост и устойчивост на бюджета на ...
Полицията в Бургас задържа 41-годишен мъж, нападнал екип на Спешна помощ, съобщава БНТ. С ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...