По повод Международния ден на сестринството - 12 май, Еthics & Law Med стартира серия от безплатни онлайн обучения Как да не „изгорим“ в борбата с COVID-19 за професионалисти по здравни грижи от цялата страна.
Обичайно професията на медиците, заедно с тази на авиодиспечарите се считат за най-стресиращи. Най-изложени на риск от изпепеляване в лечебните заведения са медицинските сестри, акушерките, лаборантите, болногледачите и санитарите. Те са най-близо до пациента, а техния труд често остава незабелязан и недооценен. Резултатите от грижата за пациента не се поддават на измерване с клинични тестове и изследвания, но всеки жест на внимание, уважение и благодарност към труда на професионалистите по здравни грижи ги кара де се усмихват и усилва вярата им, че са избрали най-благородната професия.
Целите на обучението са работещите на първа линия медици да могат да прилагат конкретни техники за справяне с емоционалното напрежение в работата и да изградят умения за осъзнаване на ползите от настоящата ситуация.
Първото онлайн обучение от цикъла Как да не „изгорим“ в борбата с COVID 19 ще се проведе на 15 май 2020 г., петък от 16.00 ч.
Водещ на обучението е д-р Антония Григорова – консултант по Организационно поведение и Клинична етика и сертифициран медиатор в Единния регистър на медиаторите към Министерството на правосъдието. Вече две години д-р Григорова провежда редовни сесии за подобряване на комуникацията и взаимоотношенията с пациента в различни лечебни заведения в страната.
Обученията Как да не „изгорим“ в борбата с COVID 19 са безплатни за професионалистите по здравни грижи от цялата страна. Изисква се регистрация в Zoom. Ще се провеждат два пъти седмично – вторник от 10.00 ч. и петък от 16.00 ч.
Повече за диспансерното наблюдение, осъществявано в извънболничната медицинска помощ, разказват т ...
От 6 януари Спешното отделение на русенската болница „Канев“ временно се премества. П ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Eдна добра мярка против изгарянето е 200 Е/час,като в Германия.Защото рискът и заболяването ,и лечението са едни и същи,пък и Ганю ламти да се лекува като германец.
Точно. Всички останали при изрода Семашко не само са изгорели, ами са се овъглили от комунизма в здравеопазването и обругаването от примитивната тълпа
Точно. Всички останали при изрода Семашко не само са изгорели, ами са се овъглили от комунизма в здравеопазването и обругаването от примитивната тълпа