„Отдавна сме подали множество сигнали в МЗ за състоянието на болницата. Изключително важно е в момента да успокоим персонала и да върнем доверието в институцията”. Това заяви пред Нова телевизия кметът на Добрич Йордан Йорданов ден след като здравния министър проф. Костадин Ангелов и главния държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев бяха на посещение и града и дадоха негативна оценка на състоянието на лечебното заведение, което не се справя адекватно със ситуацията с коронавирусната епидемия. По време на визитата си министър Ангелов обяви решението си да стартира процедура за свикване на Общи събрание, на която да бъде освободен директорът на лечебното заведение.
По думите на кмета независимо от факта, че Община Добрич не е мажоритарен собстветник на болницата, тя полага усилие да бъде овладяно напрежението, породено от резкия скок заболели от COVID-19, в това число и медици.
„До този момент са направени значителен брой проверки в болницата в Добрич. За съжаление, направените предписания и препоръки не са изпълнение по начин, който да осигурява безопасността както на пациентите, така и на персонала на болницата”, категорична бе д-р Светла Ангелова, директор на РЗИ – Добрич.
„От болницата отчитат например, че има достатъчно лични предпазни средства. При наши проверки обаче сме установявали дефицит на такива в някои отделения”, допълни тя и уточни, че към момента в болницата в Добрич има между 26 и 30 положителни за коронавирус пациенти.
По думите на д-р Ангелова фрапиращи нарушения са отсъствието на разделени потоци на заразени и незаразени пазциенти, обслужването на пациенти с коронавирусна инфекция в едно и също отделение заедно с други болни и от един и същи персонал, допускане на външни посетители, независимо от забраната за свиждане. Въпреки, че многократно са били препоръчвани мерки за отстраняването на тези проупски, РЗИ не е констатирала промяна.
Един от корифеите на физикалната медицина и рехабилитация в България, доц. доктор Слава Стоянова, ...
С недостиг на лекари и медицински сестри посрещна новата 2025 година областната болница в Сливен ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Байчев няма управленски потенциал.
Всъщност хората със съмнение за инфекция от коронавирус си обикалят в градовете, ако не са приети по клинична пътека по различни причини и си организират посещение при лаборатория, изчакване в условия, каквито намерят за добре и след това чак изолация с лечение, понякога със закъснение. Дали така се ограничава инфекцията се досетете сами. Дали има управленчески потенциал за разумни решения, организация на пътя и дигностицирането на пациента, включваща и финансово обезпечаване също звучи като риторичен въпрос.