МБАЛ "Св. Мина" – Пловдив отново ще бъде финансирана с безлихвен заем от градския бюджет, пише „Марица като се позовава на зам.-кмета по здравеопазване Розалин Петков. Той е обясни, че за последните години на изпадналото в тежка криза лечебно дружество са дадени близо 4 млн. лева. Болницата обаче не може да се отлепи от дъното и през 2018-а отново е натрупала загуби за около 950 000 лева и отделно задължения към доставчици.
В Община Пловдив тепърва ще обсъждат коя част от дълговете да бъде погасена с бюджетни средства. Болницата има и неизплатен банков кредит, с който навремето е бил закупен скенер. За неопределено време се отлага вливането на МБАЛ "Св. Мина" в печелившата Втора градска болница "Св. Пантелеймон". От РЗИ и РЗОК не дават съгласие с аргумент, че обединението на двете лечебни дружества може фатално да влоши икономическите показатели на Втора градска.
Междувременно управителите д-р Николай Забунов на ДКЦ - Пловдив, д-р Валентина Костуркова на ДКЦ - II, д-р Парашкев Цветков на КОЦ - Пловдив и на още седем здравни дружества са поискали разрешение от Общинския съвет да упражняват лекарската си професия в ръководените от тях заведения. Според Розалин Петков няма пречки за това.
МБАЛ „Св. Мина“ в Пловдив е пред фалит
27.05.2019 14:25:09Община Пловдив няма да подпомогне МБАЛ „Св. Мина“
14.02.2019 15:52:13Зам.-кметът на Пловдив: „Св. Мина“ е в критично състояние, ще се преструктурира
08.02.2019 12:31:27