Сряда, 12 Март 2025
03
юни
2
 

Отново няма заплати в болницата във Враца

Понеделник, 03 Юни 2019 | 16:01:09
2

Във врачанската МБАЛ „Христо  Ботев“ все още не са изплатени трудови възнаграждения за април, няма и преведен аванс, алармираха работещите в здравното заведение, цитирани от dariknews.bg. Тази сутрин медицинските сестри от всич

Във врачанската МБАЛ „Христо  Ботев“ все още не са изплатени трудови възнаграждения за април, няма и преведен аванс, алармираха работещите в здравното заведение, цитирани от dariknews.bg.

Тази сутрин медицинските сестри от всички отделения са се срещнали с изпълнителния директор Евгени Любенов, но той пак не е могъл да поеме отговорност и да определи точна дата за превеждане на дължимите към работещите суми.

Не е ясно до кога ще продължат да ходят на работа без заплати и дали утре врачанската болница няма да осъмне без този медицински персонал. Това ще означава само едно - затваряне на здравното заведение, коментират засегнати и не доумяват защо нито врачанската общественост взима отношение, нито местните представители на изпълнителната власт.

Освен, че няма пари за заплати, няма и лекарства от първа необходимост, съобщава още dariknews.bg. Не отговаря на истината твърдението на директора, че в болницата има всички необходими лекарства.

Д-р Бисер Тодоров от „Детско отделение“ каза за Дарик, че днес се е наложило да праща родители да купуват натриев бикарбонат. Лекарството се изписва при продължително повръщане и ако не започне неговото своевременно вливане - може да се стигне до фатален край.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
VeAC

Гост 03.06.2019 19:50:15

Браво! Браво на Жени и Тефтера! Так держать, магистрала Хемус се строи

Гост 03.06.2019 16:56:23

Е, що така няма заплати в болницата? Нали държавата предприе мерки за преодоляване на тежкото финансово състояние. Сега пък какво стана?


Всичко за коронавируса
Още новини
Правителството определи отново болница „Св. Наум“ за университетска
12.03.2025 13:47:14

Правителството определи отново болница „Св. Наум“ за университетска

Министерският съвет прие решение за определяне на Многопрофилна болница за активно лечение по нев ...

Центърът по транслационна медицина на УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна отбелязва 10-годишнината си
12.03.2025 12:59:23

Центърът по транслационна медицина на УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна отбелязва 10-годишнината си

Тази година се навършват 10 години от откриването на Центъра по транслационна медицина и клетъчна ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...