Петък, 14 Март 2025
27
апр
 

Д-р Христо Трунчев оглави управителния съвет на ARPharM

Четвъртък, 27 Април 2017 | 15:08:25


На редовно отчетно-изборно заседание на Общото събрание на Асоциация на научноизсл

На редовно отчетно-изборно заседание на Общото събрание на Асоциация на научноизследователските фармацевтични производители в България (ARPharM) бе избран нов състав на Управителния съвет на Асоциацията.

Д-р Христо Трунчев, управител на фармацевтичната компания Novartis Pharma за България, бе избран за председател на Управителния съвет, съобщиха от организацията. Той заменя на този пост управителят на AstraZeneca за България г-жа Зоя Паунова, която пък ще бъде зам.-председател на асоциацията.

Останалите членове на УС са д-р Красимира Чемишанска – Amgen, г-н Николаос Ксидиас – GSK, д-р Крум Касабов - Novo Nordisk, д-р Методия Чадиковски – Roche и г-н Орелиен Бретон – Servier.

За Контрольор на Асоциацията бе избрана компанията Bayer Healthcare.

„Новото ръководство на Асоциацията на научноизследователските фармацевтични производители в България ще продължи усилията на организацията в посока подобряване на достъпа на българските пациенти до качествено, съвременно и ефективно лекарствено лечение и ще си сътрудничи с всички държавни институции и организации, които си поставят същата цел“, съобщават още от организацията.

Д-р Христо Трунчев e генерален мениждър на Новартис Фарма България от декември 2012 г. Идва от Русия, където заема поста търговски директор на Eli Lilly за Русия и ОНД от януари 2011 г. Четири години по-рано Трунчев оглавява Eli Lilly България. Завършва медицина в Пловдивския медицински университет и MBA в “City University Seattle”, Вашингтон. Член на борда на ARPharM май 2009 – декември 2011 и от декември 2012 до момента.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
p3Mj


Всичко за коронавируса
Още новини
ЕMA предупреди за опасност от нерегламентирани терапии, базирани на гени, тъкани или клетки
14.03.2025 08:52:02

ЕMA предупреди за опасност от нерегламентирани терапии, базирани на гени, тъкани или клетки

Европейската агенция по лекарствата (EMA) и ръководителите на националните лекарствени агенциите ...

Цените на клиничните пътеки няма да бъдат намалявани
13.03.2025 17:17:06 Надежда Ненова

Цените на клиничните пътеки няма да бъдат намалявани

Бюджетната комисия гласува да отпадне текстът от бюджета на НЗОК за 2025 г., с който се предвижда ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...