Сряда, 05 Февруари 2025
19
ноем
 

ДКЦ „Св. Георги“ - Пловдив - с безплатни прегледи за рак на дебелото и правото черво

Вторник, 19 Ноември 2019 | 14:21:40


ДКЦ „Св. Георги“ в Пловдив стартира кампания за безплатни профилактични прегледи за ранна диагностика на рак на дебелото и правото черво само за пациенти над 50-годишна възраст, информират от лечебното заведение. Тя се организир

ДКЦ „Св. Георги“ в Пловдив стартира кампания за безплатни профилактични прегледи за ранна диагностика на рак на дебелото и правото черво само за пациенти над 50-годишна възраст, информират от лечебното заведение.

Тя се организира по програмата на Министерството за здравеопазването за превенция на онкологични заболявания и включва преглед от гастроентеролог или хирург, както и извършване на тест за окултна кръв в клиничната лаборатория на ДКЦ.
 
Консултациите ще продължат до 10 декември 2019 г. и ще се извършват от екип доц. Иван Манчев, хирург, гастроентеролозите д-р Валентин Жечев и д-р Драгомир Геров, както и д-р Соня Кръстева, началник на Клиничната лаборатория в лечебното заведение.

Всички, които желаят да се прегледат, могат да позвънят на тел: 032/330 248 и 0889/810 248 на регистратурата в лечебното заведение или да си запишат час на superdoc.bg.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
EDTv


Всичко за коронавируса
Още новини
РЗИ провери над 400 обекта заради ботулиновия токсин
05.02.2025 18:42:13

РЗИ провери над 400 обекта заради ботулиновия токсин

Над 400 обекта са проверени от регионалните здравни инспекции в първите два дни на извънредните п ...

Явор Пенчев сменя доц. Петко Стефановски като зам.-министър
05.02.2025 18:06:31

Явор Пенчев сменя доц. Петко Стефановски като зам.-министър

Явор Пенчев е назначен за заместник-министър на здравеопазването със заповед на премиера Росен Же ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...