Д-р Даниел Петков е отоларинголог, началник Отделение „Уши, нос, гърло“ в УМБАЛ Бургас от 2006 г. Завършил МУ Варна. През 1990 г. започва работа в Транспортна болница – Бургас, а през 1991- в Окръжна болница, сега УМБАЛ Бургас, където изминава всички стъпки в кариерното си развитие - от ординатор, до началник отделение. Д-р Даниел Петков е бургазлия. Потомствен лекар – баща му е бил уважаван УНГ-специалист, а майка му – педиатър. Името му присъства и в класацията „Лекарите, на които вярваме“ и се нарежда сред стоте първи имена на лекари в страната. А в отделението докторът пази богата колекция от благодарствени творби на свои пациенти – стихове, разкази, ръчни картички, картини.
Д-р Петков, кое Ви насочи към медицината и по-конкретно към УНГ специалността?
Майка ми и баща ми бяха лекари и интересът в мен към медицината се зароди още в училище. Специалността УНГ винаги ми е харесвала, защото това е една поливалентна специалност. Искал съм да работя и оперативна дейност, а тази специалност дава възможност и за двете.
Кое Ви провокира да останете в България?
За мен никога не е стоял въпросът дали да работя и живея в чужбина. Истината е, че съм посещавал редица конгреси, имам и специализации извън в България, но не съм се замислял да работя навън. Имам страшно много приятели, роднини и близки тук и може би поради тази причина не съм искал да се реализирам в чужбина. Мисля, че България не е лоша държава и има добри възможности в нея. Може би тук нещата се случват по-трудно, поради много причини, но като цяло смятам, че не е лошо място.
Какви са впечатленията от развитието на специалността УНГ в България в сравнение с опита навън?
Смятам, че отделението, в което работя, е на достатъчно добро ниво. Специално в Бургас лечението на ушните болести е много добро и се работи, както се работи в цял свят. Хората в България има усещането, че нивото на медицината тук не е достатъчно добро, но това не е съвсем така. Никъде в света няма и такъв улеснен достъп до специализирана медицинска помощ, какъвто има тук. Разбира се, има още много неща, които могат да се подобрят, най-вече по отношение на апаратурата и оборудването в УНГ специалността, която се обособява като висохотехнологична. Това обаче е повсеместен проблем поради недостатъчното финансиране на клиничните пътеки. Новостите, които се опитваме да въвеждаме, най-често са свързани с много скъпа апаратура и невинаги е икономическо издържано тя да се подсигури. За жалост е така.
Кои са предизвикателствата в работата Ви?
Стремежът в нашата работа е да има възможно най-малък дефицит на някаква функция. Това е нещото към което съм се стремил винаги – пациентите да си тръгват със запазено много добро качество на живот.
За какво мечтаете в професионален план?
Да работим по-спокойно и да има резултат от нашата работа. Дано да има все повече доволни пациенти.
Имате ли хоби, с което да си почивате?
Нямам конкретно хоби, но когато имам възможност, пътувам. Общо-взето тази професия не остава доста време за хоби, особено ако човек се старае да следи новостите и да е „в крак“ с тях.
Най корумпирания и нагъл доктор! В частния си кабинет взима по 100 лв. И казва че не работи със здравната каса защото достатъчно работел за без пари в МБАЛ. И там не иска да приема за преглед по здравна каса но иначе фиктивно настанява за лечение и прибира огромни суми от здравната каса! Нагъл до безобразие!
Администрацията на президента Джо Байдън обяви предложение за ново правило, което ще изисква от п ...
XI научна сесия на Медицински колеж – Варна, посветена на международното сътрудничество в о ...
Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...
Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...
Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...
С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...
Д-р Сибелджан Сали: Искам да се развивам не само в клиничната работа като ревматолог, но и в научната сфера
24.11.2024 10:45:22 Невена ПоповаД-р Мария Ивановска: Водещо за един успешен млад лекар е вярата в себе си и любовта, която даваш и получаваш
17.11.2024 09:37:16 Невена ПоповаД-р Десислава Йорданова: Под обектива на микроскопа пред очите ми се разкри цял нов свят
10.11.2024 09:24:42 Невена Попова