!
Сряда, 22 Юли 2026
05
ян
 

Фалшив сайт имитира МЗ и рекламира чайове

Четвъртък, 05 Януари 2017 | 15:08:25


Фалшив сайт, имитиращ портала на Министерство на здравеопазването, рекламира чай срещу паразити в човешкия ор

Фалшив сайт, имитиращ портала на Министерство на здравеопазването, рекламира чай срещу паразити в човешкия организъм. Ресорното министерство вече е подало сигнал до директора на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ главен комисар Ивайло Спиридонов и комисар Явор Колев, началник на отдел „Компютърни престъпления“ към ГДБОП, съобщиха от там.

В измамния сайт е публикувано интервю с лице на име Евгени Николаев Морозов, посочен като ръководител на Националния център по заразни и паразитни болести.

От пресцентъра на МЗ подчертаха, че фалшивият сайт съдържа категорично невярна информация и прави внушения, които са подвеждащи за потребителите и опасни за здравето на гражданите.

Измамата се случва само дни след като друг сайт имитира този на Българската национална телевизия. В него бе поместено фалшиво интервю с главния държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев и отново се рекламираше същия продукт.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
tw8v


Всичко за коронавируса
Още новини
МБАЛ-Силистра ще възстанови дейността на четирите затворени отделения
21.07.2026 17:19:57

МБАЛ-Силистра ще възстанови дейността на четирите затворени отделения

Ръководството на „МБАЛ -Силистра“ пое ясен ангажимент да положи всички усилия за възс ...

МБАЛ-Сливен отправя спешен призив за кръводаряване
21.07.2026 16:40:23

МБАЛ-Сливен отправя спешен призив за кръводаряване

МБАЛ „Д-р Иван Селимински“ -Сливен отправя спешен призив към гражданите за кръводаряв ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...