!
Петък, 31 Октомври 2025
19
апр
 

Случаите на морбили в Пловдив надхвърлиха 60

Сряда, 19 Април 2017 | 15:08:25


Разраства се разпространението на морбили в Пловдивска област. Според последните данни на РЗИ-Пловдив регис

Разраства се разпространението на морбили в Пловдивска област. Според последните данни на РЗИ-Пловдив регистрираните към 19-април случаи на инфекциозното заболяване са 61.

До момента лабораторно потвърдените от тях са 26, два са отрицателни, а един е с променена диагноза рубеола. За останалите се очаква резултат.

Най-много са регистрираните случаи в Пловдив – 30, следвани от община Родопи, Садово и Кричим. Само вчера са съобщени още 8 случая на морбили, сочат още данните на районната здравна инспекция. Всичките са на деца до седемгодишна възраст.

Към момента няма болни с тежка клинична картина, допълват още от РЗИ-Пловдив.

Към 18.04.2017 г. по изпълнение на предписанието на РЗИ Пловдив са имунизирани 136 лица.



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
BqDk


Всичко за коронавируса
Още новини
Предлагат д-р Красимир Вальов да оглави пловдивската МБАЛ
31.10.2025 17:43:14

Предлагат д-р Красимир Вальов да оглави пловдивската МБАЛ "Свети Мина"

Има предложение ортопедът д-р Красимир Вальов да поеме ръководството на пловдивска ...

Д-р Брънзалов: БЛС не договаря заплати, а цени на медицински дейности
31.10.2025 17:16:51 Надежда Ненова

Д-р Брънзалов: БЛС не договаря заплати, а цени на медицински дейности

На този конгрес ще говорим за политики в здравеопазването. Успели сме в 8 панела да съберем теми, ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...