!
Понеделник, 13 Октомври 2025
21
юни
 

Закриха урологичното отделение в болницата в Добрич

Спряха и плановите дейности в болницата заради изчерпване на бюджета

Сряда, 21 Юни 2017 | 11:59:55


Урологичното отделение в болницата в Добрич е закрито, а причината е липса на кадри. Лечебното заведение е във влошено състояние и заради

Урологичното отделение в болницата в Добрич е закрито, а причината е липса на кадри. Лечебното заведение е във влошено състояние и заради изчерпания си лимит от средства от касата.

Със заповед на директора д-­р Трифон Йорданов, поради изчерпване на бюджета, до 26-ти юни са спрени и плановите дейности. „Към настоящият момент ние вече сме почти накрая на лимита, който имаме за закупуване на дейности от Здравната каса към нашата болница", посочи д-р Йорданов, цитиран от БНР. 

По думите му през последните години е направено всичко възможно за осигуряване на кадри за урологичното отделение, но въпреки това се е наложило то да бъде закрито. „Независимо от относително добрите условия, които предоставяме, нямаше отклик от страна на подобни специалисти“, допълни той. 



Коментари по темата

Правила на форума за коментари
%$@y


Всичко за коронавируса
Още новини
Безплатни мамологични прегледи в „Александровска“
13.10.2025 17:36:50

Безплатни мамологични прегледи в „Александровска“

Октомври е месец, обявен за борба с рака на гърдата с цел повишаване на осведомеността и насърчав ...

Строят болница с 60 легла в Царево
13.10.2025 17:17:01

Строят болница с 60 легла в Царево

Предстои в Царево да бъде изградена многопрофилна болница с 60 легла, каза днес кметът на общинат ...




Актуална тема
Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите
29.09.2023 13:59:52 Владимир Попов

Методиката за плащане на онколекарствата обещава нови болнични дългове и влошено лечение на пациентите

Решение на Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса от 25 септември отново разбун ...

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?
14.03.2023 14:59:29 Невена Попова

Фалшивите реклами - търсим ли решение или се възхищаваме от проблема?

Запознайте се: той е проф. Страхил Вачев, „знаменит български кардиолог“. Пенсионирал ...

Защо НРД 2023 стана
24.11.2022 15:15:08 Надежда Ненова

Защо НРД 2023 стана "ябълка на раздора"

Проектът за НРД 2023-2025, изпратен от НЗОК на БЛС, отново предизвика напрежение между договорнит ...

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването
15.02.2022 13:19:48 Владимир Попов

Без увеличение на цените на пътеките болници ще са на ръба на оцеляването

С над 600 млн. лв. е увеличен бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за 2022 година в ...