Общинските болници в България продължават да не са финансово стабилни.
Болницата във Велики Преслав е сред заплашените от фалит през 2019 година. Над 90 хиляди лева към доставчици и 40 хиляди лева на персонала си дължи лечебното заведение.
„Заложените целево в бюджета на Община Велики Преслав за настоящата година 100 хиляди лева, няма да решат проблемите на хронично недофинансираната болница“ – коментира управителят д-р Иван Димитров, цитиран от БНР. „Ние полагаме усилия и ще работим до край. Това, което зависи от нас ще го направим. Не за нещо друго, а заради пациентите. Млади лекари при нас не идват. Нека всички да знаят, че вълната на напускащи системата на здравеопазването предстои. Навсякъде се разтягат едни работещи пенсионери, които не са вечни“, допълни д-р Димитров.
Малка надежда управителите на общинските болници виждат в постигнатото споразумение между НЗОК и Сдружението на общинските болници за връщане на миналогодишните цени на някои клинични пътеки, чиито финансиране бе намалено в тазгодишния анекс.
Повече от 30 хиляди годишно минават през болницата във Велики Преслав. В лечебното помощ търсят и жители на съседните общини Смядово и Върбица.
Където гербераст има пръст, тури му кръст!!!
Герберасти, комунисти всички са един дол червени дренки .
Това в Преслав не е болница, то е жалко подобие на лазарет.
Може , но някой ден като катастрофираш край Велики Преслав ще грухтиш като заклано прасе и ще се молиш да има доктор наблизо да ти спаси жалкия пролетарски животец
Иван Димитров не беше ли кандидат за кмет на гр. Попово, издигнат от ГЕРБ?
Този т. нар. управител не е ли същият, който преди години фалира общинската болница в Попово, а сега е на път да фалира и тази във Велики Преслав. И "ще работи до край" за това! Такъв тип хора мислят единствено за собственото си оцеляване на управленски постове и най-малко ги интересуват пациентите. В Попово общинската болница в момента е подарена от общината на лекаря - бизнесмен от Търговище - Папуров, който отчита в РЗОК дейност през нея, след като му затвориха частната болница в Търговище. Знаете ли колко отделения има в тази болничка? Как се гарантира качеството и непрекъснатостта на оказваната помощ? Какви специалисти работят там? Въпросът е трябва ли въобще да има такава болница, след като на 20 км. в Шумен се намира областната МБАЛ? Не се ли прахосва по този начин обществен ресурс, който би могъл да се насочи към реално функционираща, истинска болница? До кога България ще пилее малкото обществени пари, които отделя за опазване и възстановяване здравето на гражданите?
Португалецът Педро Еуженио, който в събота се завърна в Берое, ще взима месечна заплата в размер на 6000 евро, информира "Тема Спорт". Това ще е негов трети период при заралии, след като за първи път бе в тима през сезон 2012/13. Отделно Еуженио има вписани бонуси към договора си със старозагорци, които могат да направят доходите му още по-сериозни. В Берое има и други футболисти, които заработват по над 10 000 лева месечно.
Най-важното е, че отхвърлихме Истанбулската Конвенция и рестартирахме проекта АЭЦ БЭЛЭНЭ!