За четвърта поредна година Български лекарски съюз организира една от най-мащабните научно-практически конференции в сферата на здравеопазването в България. Научният форум ще се проведе в периода 26-29 април в Несебър. Целта на конференция е представители на научния елит от различни области на медицината да споделят своите виждания и иновативни подходи относно водещи и актуални теми свързани със здравеопазването.
Тазгодишното събитие ще се фокусира в две основни направления – „Управление на риска в медицинската практика – компликации, пропуски и неудачи“ и „Спешни състояния – своевременност, достъпност и качество, като превенция за медицински пропуски“. Два дни водещи имена в медицината у нас ще представят стратегически проучвания, идеи и подходи, базирани на медицински факти и постижения.
Тази година научния форум ще има международно присъствие от страна на FEMS (Европейска федерация на наетите лекари) и CPME (Постоянен комитет на европейските лекари). Иновации в почти всички области в медицината – хирургия, кардиохирургия, ендокринология, неврология, токсикология и др., ще бъдат показани пред над 300 представители на лекарското съсловие.
Предстоящата научна конференция е сред най-големите форуми за здраве у нас. Тя е само част от дейностите, които Българският лекарски съюз провежда в посока продължаващо медицинско обучение на лекари.
„Убеден съм, че обмяната на мнения и опит ще изпълнят целите на Четвъртата конференцията на БЛС за обогатяване на научно-практическите познания на участниците и укрепване на общественото доверие към родните медици, така необходимо за здравето на нацията ни“, коментира председателят на БЛС д-р Венцислав Грозев. „Горд съм с начинанието на БЛС, защото то олицетворява една от основните мисии на съсловната ни организация – да задържим лекарите в България, като им предоставим възможност за повишаване на квалификацията и респективно - перспективи за достойно кариерно развитие“, допълни д-р Грозев.
С програмата на форума можете да се запознаете тук.
Грамотните лекари четат Lancet, New English и т.н. и не се занимават с глупави конференции да слушат изкуфели професори. Е, има и изключения.
неудачи - какви са тия русизми ?
Златица Петрова е основен лектор в предстоящата конференция на БЛС, която ще се проведе през уикенда на едно хубаво място край морето. Първи въпрос: Кой я покани и кой плаща престоя й? Втори въпрос: Нейното присъствие точно в този момент на конференицята не е ли знак за съгласие на ръководството на БЛС с порочните практики в ръководената от нея агенция, които станаха достояние на обществото чрез някои медии? Трети въпрос: Да очакваме ли, че ако евентуално тя напусне поста си, вратите на централата на нашата организация са отворени за нея, както се случи преди няколко години?
Интересен форум на интересно място , където нощувката , пътните и вечерята на лекторите се плаща от членския внос на българските лекари .Интересен форум с интересна тематика „Спешни състояния – своевременност, достъпност и качество, като превенция за медицински пропуски“, но нито един от лекторите не практикува спешна медицина и няма специалност спешна медицина. Най- вероятно и нито един спешен медик няма да присъства ,защото не е поканен. Т.е. събира се една дружинка от" учени " край морето на релакс за сметка на българските лекари да проведе наукоподобно обсъждане на умиращата ни спешна помощ.Жалки сте !
Освен представящите доклади и официалните гости няма да присъства никой. БЛС харчи пари, за да могат "учените" да трупат публикации. Не е работа на БЛС да прави наука. Има много дискусионни въпроси свързани с медицинската професия и здравната система, които никой не обсъжда, а трябва.