„Лошото финансово състояние на общинската болница в Карлово започва през 2015 г. Тогава имаше подписка на 24 лекари, в която те изразяват своето недоумение и възмущение от високите разходи, които са направени за всякакви материали – лекарства, медицински консумативи, канцеларски материали, външни услуги. Това е само предвестник на това, което се случва в момента.“ Това каза председателят на Общинския съвет в Карлово Теодор Шойлеков пред БНР.
Думите му са по повод изказването на кмета на града д-р Емил Кабаиванов, че тази година община Карлово е отделила около 120 хиляди лева за обновяването на отделението по хемодиализа в лечебното заведение, а на днешната общинска сесия ще се разгледа предложение за допълнителна финансова помощ в същия размер, но общините също са в тежко положение, пък и нямат такъв бюджет.
„Тези 120 000 лева допълнително трябва да ги отпусне Общинския съвет, а не кметът. Да, ще ги отпуснем, но искам да знаем защо са отпуснати. Имаме затворено хирургично отделение, което от три години се влачи по корем, генерира загуби и не се правят никакви опити то да тръгне. Аз съм свидетел на срещите при кмета, говорили сме с наши, местни хирурзи, които работят в Пловдив и 70-80% от пациентите им са от нашата община. Това не е ли факт, който буди недоумение, при условие, че тези хирурзи искат да се върнат тук. Когато има личностни взаимоотношения в един колектив, това е резултатът. Не може да има такива отношения, трябва да има ясни финансови взаимоотношения“, каза Шойлеков.
По думите му Медицинският съвет не е представителна извадка за мнението на работещите в болницата, а трябва да се направи анонимна анкета между всички лекари и сестри дали са доволни от управлението. „За последните две години са напуснали 15 лекари и 15 сестри. От лекарите специалисти има трима пенсионери. Причината за напускането не е в заплащането, а в лошото отношение на управителя към тях“, завърши Шойлеков.